2024. szeptember 8. vasárnap
Állásajánlat

HungaroMet: 2024. augusztus 5. 20:24

Modellfejlesztő

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. Klimatológiai és Kutatás-fejlesztési Igazgatósága az Előrejelzés Fejlesztési Osztályra modellfejlesztő munkakörbe munkatársat keres.

letöltés [pdf: 243 KB]

Téma:

Az időjárás-előrejelzésben használt AROME korlátos tartományú modell fejlesztése, mely többféle módon lehetséges. Lehetőség van például az előrejelzések kiindulási feltételeinek meghatározásához felhasznált mérések körének bővítésére. Másrészt az előrejelzési bizonytalanság számszerűsítésére alkalmazott sokasági technika segítségével az előrejelzések valószínűségi formában állíthatók elő. A fejlesztések a fizikai modellen történnek, mesterséges intelligencia bevonása nélkül.

Feladatok:

  • A modell-előrejelzésekhez használt módszerek és programok megismerése, és bekapcsolódás az ezzel kapcsolatos fejlesztésekbe;
  • a korlátos tartományú előrejelző modellek operatív futtatásához szükséges eljárások felügyelete;
  • a HungaroMet Zrt. képviselete a témába illő nemzetközi és hazai rendezvényeken.

Amit elvárunk:

  • meteorológus vagy egyéb szakirányú természettudományos vagy mérnöki végzettség;
  • programozási készség és fejleszthető ismeretek;
  • használható angol nyelvtudás (írott szöveg megértése, legfeljebb egy év után szóbeli kommunikáció);
  • pontos, igényes munkavégzés, szakmai érdeklődés, önállóság, jó (szakmai és technikai) problémamegoldó képesség,
    együttműködés az AROME modell fejlesztésén dolgozó kis hazai szakmai csapattal, illetve külföldi szakemberekkel.

Előnyt jelent:

  • tapasztalat UNIX/Linux rendszerekkel;
  • Shell, Fortran, R, Python programozási ismeretek;
  • NetCDF, GRIB, HDF5 adatfeldolgozási ismeretek.

Amit kínálunk:

  • segítség a speciális szakmai és technikai alapok elsajátításában;
  • heti 40 órás, normál munkarend (részmunkaidő átmenetileg lehetséges);
  • határozatlan idejű szerződés, 3 hónapos próbaidővel;
  • nappali tagozatos, MSc hallgatók számára szakirányú tanulmányaik idejére tanulmányi szerződéskötési lehetőség;
  • angol nyelvtanfolyam, programozási tanfolyam;
  • munkába állás azonnal vagy megegyezés szerint;
  • alkalmazás a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény alapján;
  • bérezés megállapodás szerint.

Munkavégzés helye1024 Budapest, Kitaibel Pál u. 1.

Jelentkezni lehet bérigény megjelölésével és önéletrajz küldésével a szepszo.g@met.hu vagy a hr@met.hu címen. Jelentkezését abban az esetben is várjuk, ha úgy érzi, hogy a fent felsoroltak nem illeszkednek teljes mértékben az Ön tudásához, tapasztalatához.

Telefon: 30-158-0335