2021. december 6. hétfő
OMSZ hírek

OMSZ: 2021. június 24. 10:53

OMSZ fotó- és rajzpályázat 2021 nyertesei

Idén is több száz fotó, rajz és festmény érkezett a Meteorológiai Világnap alkalmából hirdetett fotó- és rajzpályázatunkra, melynek témája "Időjárás a Balatonon" volt. A zsűrinek nem volt egyszerű dolga, a szebbnél szebb pályaművek közül nehéz volt a választás. Mi sem jelzi ezt jobban, mint a számos különdíj.

Köszönjük a sok szép, művészi fotót, rajzot, festményt és ezúton is gratulálunk a nyerteseknek!

Fotópályázat

1. Schmall Rafael – Egy észlelő álma (2020.07.08. Balatonmáriafürdő)
2. Kovács FerencFél perc (2019.06.16. Keszthely)
3. Hegyi ZsoltTihanyi felhők (2012.08.05. Tihany)
Különdíj: Kószó AndrásA torkolat színkavalkádja (2021.02.15. Zala-torkolat)


Rajzpályázat 1-2. osztály

1. Török Fruzsina (Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen) –
     A Balatonon a napsugár az esőcsepp és a hópihe is mosolyog (vízfesték, filctoll)
2. Szatori Boldizsár (PTE 1-es sz. Gyakorló Általános Iskola, Pécs) – Balatoni naplemente (pasztellkréta)
3. Zámbó Boglárka (Rozgonyi Úti Általános Iskola, Nagykanizsa) – Tihanyi villámok (filctoll)
Különdíj: Balázs Bíborka (Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen) –
     Hiába fúj, hiába esik a Balatonon mindig győz a napsugár (vízfesték, filctoll)
Különdíj: Balogh Borbála (Budapest VI. Kerületi Erkel Ferenc Általános Iskola, Budapest) –
     Szeszélyes Balaton (filctoll, vízfesték, akvarell ceruza)

Rajzpályázat 3-4. osztály

1. Tarczay Mirjam (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Bp, XVII. ker.) – Hullámok (tempera)
2. Török-Kurucz Sára (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese) – Naplemente (tempera)
3. Szász Luca (Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola, Budapest) – Szeles este (tempera)
Különdíj: Litkei Zalán (Boldogi Berecz Antal Ált. Iskola, Boldog) – Balatoni vihar (ceruza)
Különdíj: Spengler Boglárka (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese) – Csend (akril)

Rajzpályázat 5-8. osztály

1. Takács Zsóka (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese) – Vihar (akril)
2. Bártfai Sára (Bartok Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest) – Vihar a Balatonnál (Vízfesték)
3. Kiss Réka (Sashalmi Waldorf Ált. Isk./Bartók Béla AMI, Budapest) – Felhőszakadás a Balaton felett (anilines festék)
Különdíj: Czang Róbert (Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola, Békés) – Szélsebesen (vízfesték)
Különdíj: Németh Mira (Gyulai István Általános Iskola, Budapest XX.ker.) – Időjárás a Balatonon (tempera, akril)
Különdíj: Reszelő Dominik (Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu) – Pecaparti (vegyes technika)

Rajzpályázat 9-12. osztály

1. Kersák Viktória (PTE Babits Mihály Gimnázium, Pécs) – A sokoldalú Balaton (pasztellkréta, színes ceruza)
2. Szőcs-Mélik Nóra (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest) – Vihar a Balatonon (vízfesték)
3. Tőkés Nelli (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest) – Égiháború (akril)
Különdíj: Agócs Noémi (Jaschik Álmos Szakgimnázium, Budapest) – Tél a tavaszban (vízfesték, tempera)

 

F1-Schmall_Rafael.jpg

Fotópályázat 1. helyezett: Schmall Rafael  – Egy észlelő álma (2020.07.08. Balatonmáriafürdő)

F2-Kovacs_Ferenc.jpg

Fotópályázat 2. helyezett: Kovács Ferenc – Fél perc (2019.06.16. Keszthely)

F3-Hegyi_Zsolt.jpg

Fotópályázat 3. helyezett: Hegyi Zsolt – Tihanyi felhők (2012.08.05. Tihany)

Fkd-Koszo_Andras.jpg

Fotópályázat különdíj: Kószó András – A torkolat színkavalkádja (2021.02.15. Zala-torkolat)

Ra1-Torok_Fruzsina.jpg

Rajzpályázat (1-2. osztály) 1. helyezett:
Török Fruzsina (Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen)
A Balatonon a napsugár az esőcsepp és a hópihe is mosolyog (vízfesték, filctoll)

 Ra2-Szatori_Boldizsar.jpg

 Rajzpályázat (1-2. osztály) 2. helyezett:
Szatori Boldizsár (PTE 1-es sz. Gyakorló Általános Iskola, Pécs)
Balatoni naplemente (pasztellkréta)

Ra3-Zambo_Boglarka.jpg

Rajzpályázat (1-2. osztály) 3. helyezett:
Zámbó Boglárka (Rozgonyi Úti Általános Iskola, Nagykanizsa)
Tihanyi villámok (filctoll)

Rakd-Balazs_Biborka.jpg

Rajzpályázat különdíj (1-2. osztály):
Balázs Bíborka (Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen)
Hiába fúj, hiába esik a Balatonon mindig győz a napsugár (vízfesték, filctoll)

Rakd-Balogh_Borbala.jpg

Rajzpályázat különdíj (1-2. osztály):
Balogh Borbála (Budapest VI. Kerületi Erkel Ferenc Általános Iskola, Budapest)
Szeszélyes Balaton (filctoll, vízfesték, akvarell ceruza)

Rb1-Tarczay_Mirjam.jpg

Rajzpályázat (3-4. osztály) 1. helyezett:
Tarczay Mirjam (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Bp, XVII. ker.)
Hullámok (tempera)

Rb2-Torok-Kurucz_Sara.jpg

Rajzpályázat (3-4. osztály) 2. helyezett:
Török-Kurucz Sára (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese)
Naplemente (tempera)

Rb3-Szasz_Luca.jpg

Rajzpályázat (3-4. osztály) 3. helyezett:
Szász Luca (Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola, Budapest)
Szeles este (tempera)

Rbkd-Litkei_Zalan.jpg

Rajzpályázat különdíj (3-4. osztály):
Litkei Zalán (Boldogi Berecz Antal Ált. Iskola, Boldog)
Balatoni vihar (ceruza)

Rbkd-Spengler_Boglarka.jpg

Rajzpályázat különdíj (3-4. osztály):
Spengler Boglárka (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese)
Csend (akril)

 Rc1-Takacs_Zsoka.jpg

Rajzpályázat (5-8. osztály) 1. helyezett:
Takács Zsóka (Pilinszky János Általános Iskola és AMI, Balatonkenese)
Vihar (akril)

Rc2-Bartfai_Sara.jpg

Rajzpályázat (5-8. osztály) 2. helyezett:
Bártfai Sára (Bartok Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest)
Vihar a Balatonnál (Vízfesték)

Rc3-Kiss_Reka.jpg

 Rajzpályázat (5-8. osztály) 3. helyezett:
Kiss Réka (Sashalmi Waldorf Ált. Isk./Bartók Béla AMI, Budapest)
Felhőszakadás a Balaton felett (anilines festék)

Rckd-Czang_Robert.jpg

Rajzpályázat különdíj (5-8. osztály):
Czang Róbert (Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola, Békés)
Szélsebesen (vízfesték)

Rckd-Nemeth_Mira.jpg

Rajzpályázat különdíj (5-8. osztály):
Németh Mira (Gyulai István Általános Iskola, Budapest XX.ker.)
Időjárás a Balatonon (tempera, akril)

Rckd-Reszelo Dominik.jpg

Rajzpályázat különdíj (5-8. osztály):
Reszelő Dominik (Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola, Berettyóújfalu)
Pecaparti (vegyes technika)

 Rd1-Kersak_Viktoria.jpg

Rajzpályázat (9-12. osztály) 1. helyezett:
Kersák Viktória (PTE Babits Mihály Gimnázium, Pécs)
A sokoldalú Balaton (pasztellkréta, színes ceruza)

 Rd2-Szocs-Melik_Nora.jpg

Rajzpályázat (9-12. osztály) 2. helyezett:
Szőcs-Mélik Nóra (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest)
Vihar a Balatonon (vízfesték)

Rd3-Tokes_Nelli.jpg
Rajzpályázat (9-12. osztály) 3. helyezett:
Tőkés Nelli (Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest)
Égiháború (akril)

Rdkd-Agocs_Noemi.jpg
Rajzpályázat különdíj (9-12. osztály):
Agócs Noémi (Jaschik Álmos Szakgimnázium, Budapest)
Tél a tavaszban (vízfesték, tempera)